Žonglovanie s 2 loptičkami

návod - žonglovanie s dvoma loptičkamiNáročnosť: 1/10

Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, žonglovanie s 2 loptičkami v jednej ruke je o niečo ťažšie ako žonglovanie s troma loptičkami s dvomi rukami. Ak ešte vôbec nevieš žonglovať, odporúčam ti najprv si prečítať návod ako žonglovať s 3 loptičkami.

Žonglovanie s dvomi loptičkami je ťažšie tým, že teraz máš na jednu ruku dve a nie 3/2 = jeden a pol loptičky ako pri kaskáde s troma loptičkami. Preto musíš žonglovať rýchlejšie a loptičky hádzať trochu vyššie.

Existujú tri spôsoby, ako žonglovať s 2 loptičkami v jednej ruke:

žonglovanie s 2 loptičkami smerom von

Smerom von

žonglovanie s 2 loptičkami smerom dnu

Smerom dnu

žonglovanie s 2 loptičkami stĺpce

Stĺpce

 

 

 

 

 

Najjednoduchší z týchto troch je ten prvý - smerom von. Začnime teda ním.

Zober si do svojej silnejšej ruky dve loptičky. Vyhoď jednu do výšky trochu nad úrovňou hlavy. Tentokrát však hádž loptičky smerom od stredu tela do boku ako na obrázku, nie k druhej ruke. Keď loptička dosiahne svoj vrchol, vyhoď rovnakým spôsobom aj tú druhú. Potom ich obe chyť.

Postupne môžeš pridať tretí hod, potom 4 hody, potom 5... až kým nebudeš vedieť žonglovať plynule do kruhu. Znie a vyzerá to jednoducho, aj keď začiatku to nie je úplne ľahké. Rukou by si mal(a) plynulo krúžiť v tom istom smere ako krúžia loptičky. Takto sa ti pri žonglovaní budú menej zrážať. Keď zvládneš žonglovanie s dvomi loptičkami v silnejšej ruke, nauč sa to aj s tou druhou.

Týmto končí celý návod. Žonglovanie s 2 loptičkami je na pochopenie veľmi jednoduchý trik, treba ho len trénovať, častým žonglovaním sa naučíš loptičky hádzať rýchlo a presne.

Keď budeš vedieť z ľahkosťou žonglovať s 2 loptičkami v obidvoch rukách, môžeš tieto dva pohyby spojiť a vytvoriť tým trik fontána:

žonglovanie so 4 loptičkami

Návod na fontánu nájdeš na stránke Ako žonglovať so 4 loptičkami.

Videá

Videonávod od Nielsa Duinkera:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *