Žonglovanie so 4 loptičkami

žonglovanie so 4 loptičkamiNáročnosť: 6/10
Nevyhnutné predpoklady: 2 v 1

Najzákladnejší spôsob, ako žonglovať so 4 loptičkami sa volá fontána. Aj keď nie je spomedzi štvorloptičkových trikov najľahší, je to väčšinou prvý trik, ktorý sa ľudia naučia keď začínajú žonglovať so 4 loptičkami.

Aj keď je fontána veľmi jednoduchý trik na pochopenie, naučiť sa ho plynule žonglovať môže trvať niekoľko týždňov.

Všimni si, že loptičky sa vôbec nepresúvajú medzi rukami, ku každej ruke patria stále tie isté dve loptičky. Celý trik je vlastne spojením žonglovania s dvomi loptičkami v ľavej a zároveň aj pravej ruke. Preto je nevyhnutné, aby si vedel perfektne žonglovať dve v jednej a to aj so svojou slabšou rukou.

Najprv si zober dve loptičky do pravej a jednu do ľavej ruky. Striedavo vyhoď všetky tri smerom hore začínajúc pravou rukou (kde máš loptičky dve). Potom ich pochytaj:

žonglovanie so 4 loptickami - návod 1

Toto si nacvič aj na opačnej strane - dve loptičky v ľavej ruke a jedna v pravej. Tvoja ľavá ruka musí byť schopná počas žonglovania robiť to isté, čo pravá, takže ju nepodceňuj. Ako ďalšie cvičenie urob to isté akurát so 4 loptičkami:

žonglovanie so 4 loptičkami - návod 2

Zober si po dve loptičky do obidvoch rúk, všetky striedavo vyhoď začínajúc pravou rukou a pochytaj ich. Každú loptičku takto vyhodíš a chytíš jeden krát. Opäť si to natrénuj začínajúc z obidvoch strán.

Teraz stačí už len pridávať k týmto štyrom ďalšie hody. Najprv päť hodov, potom šesť, sedem... a vieš žonglovať so 4 loptičkami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *