Robot (továreň)

Žonglérsky trik robot (továreň)Náročnosť: 2/10
Nutné predpoklady: Falošné stĺpce

Továreň, inak nazývaný aj robot, je vďačný trik, lebo pre obecenstvo vyzerá veľmi pôsobivo a je príjemné ho žonglovať, ale zároveň nie je až také ťažké sa ho naučiť. Navyše je veľmi odlišný od iných základných trikov a dokáže zaujímavo spestriť vystúpenie. Najlepšie vyzerá, keď robíš veľmi náhle, sekané a hranaté pohyby, ako robot.

Robot je asymetrický trik, preto sa ho treba naučiť najprv na jednu stranu a potom na druhú. Prvé užitočné cvičenie sa podobá na falošné stĺpce:

Robot - modifikované falošné stĺpce

Stĺpcovito žongluj 2 v 1 v silnejšej ruke a slabšou rukou iba hýb hore a do boku ponad zvyšné dve. Zo začiatku sa ti pravdepodobne budú zrážať loptičky so slabšou rukou. Aby si sa tomu vyhol, budeš musieť loptičky vyhadzovať trochu nižšie a preto aj rýchlejšie.

Teraz príde ten najťažší krok. Keď prejdeš slabšou rukou na ponad zvyšné dve, pusti ju z nej loptičku. Táto ruka sa ti tým pádom uvoľní a môžeš s ňou zvrchu schmatnúť strednú loptičku. Loptičku, ktorú si zvrchu pustil chyť svojou silnejšou rukou a pokračuj v žonglovaní falošných stĺpcov:žonglérsky trik továreň - cvičenie 1Falošné stĺpce použi ako prechodnú fázu, počas ktorej sa zotavíš po pokuse o továreň, keďže sa ti loptičky pravdepodobne trochu rozlietajú. Keď sa z toho úspešne zotavíš, opäť prenes loptičku do boku, pusti ju a schmatni zvrchu strednú.

Keď ti toto pôjde, urob dva takéto pohyby hneď po sebe bez prestávky v podobe falošných stĺpcov. Keď zvládneš dva po sebe, pridávaj ďalšie a ďalšie.

Symetrická továreň

Ak sa naučíš žonglovať továreň na oboch stranách, môžeš tieto dva triky spojiť dokopy tým, že budeš strany neustále striedať. Vytvoríš tak symetrickú továreň:

symetrická továreň

Videá

Návod od Morphine na youtube:

Rôzne variácie továrne, ktoré môžeš skúsiť, keď zvládneš základný trik:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *