5551

žonglérsky trik 5551Náročnosť: 5/10
Nevyhnutné predpoklady: kaskáda, flashshower

5551 je trik užitočný ako príprava na kaskádu s 5 loptičkami. Loptičky sú pri ňom hádzané rovnakou s rovnakou frekvenciou a do rovnakej výšky ako pri 5-loptičkovej kaskáde.

5551 sú vlastne po sebe idúce flashe s troma loptičkami (flash je keď sú všetky loptičky vo vzduchu a máš prázdne ruky) medzi ktorými si vždy prehodíš spodnú štvrtú loptičku medzi rukami: tri vyhodíš, jednu podáš, tri vyhodíš, jednu podáš, tri vyhodíš.

Najprv si teda natrénuj flash s tromi loptičkami:

flash s 3 loptičkami

Loptičky treba vyhadzovať vyššie a preto aj presnejšie. Keď ti to pôjde, skús raz tlesknúť, vždy keď sú loptičky vo vzduchu. Keď si dokážeš nájsť dosť času na tlesknutie, nájdeš si pri 5551 dosť času na podanie loptičky medzi rukami.

5551 je asymetrický trik. Obidve ruky vyhadzujú loptičky smerom nahor rovnako, ale podávaná loptička ide vždy z ľavej do pravej (alebo naopak). Zober si po dve loptičky do oboch rúk. Začni pravou rukou a striedavo vyhoď 3 loptičky ako pri flashi. Teraz ti ostane jedna loptička v ľavej ruke. Kým sú prvé tri loptičky stále vo vzduchu, hoď spodnú vodorovne z ĽR do PR. Loptičky pochytaj.

5551 - štyri hody

Aby si v 5551 pokračoval, stačí túto vodorovne podanú loptičku hodiť z PR kaskádovým štýlom. Táto loptička predstavuje prvú z troch loptičiek, ktoré tvoria nový flash. Takže vyhoď ešte dve a zvyšnú loptičku v ĽR znova podaj. Potom loptičky buď pochytaj alebo čerstvo podanú znova vyhoď...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *