Tenis

tenisNáročnosť: 1/10
Nutné predpoklady: Kaskáda
Súvisiace triky: Half-Shower

Tenis je často nasledujúci trik, ktorý sa žongléri snažia naučiť, keď už vedia, ako žonglovať s troma loptičkami kaskádu. Dve loptičky sú pri žonglovaní vždy na spodku a tretia preskakuje ponad ne ako tenisová loptička ponad sieť. Tenis je len o trochu náročnejší ako základné žonglovanie s troma loptičkami.

V kaskáde sú loptičky hádzané vždy jedna popod druhú. Tenis je rozdielny v tom, že jedna loptička (čierna na obrázku) je stále hádzaná ponad a zvyšné dve červené popod. Preto najlepší spôsob ako sa naučiť žonglovať tenis je natrénovať si hody vrchom.

Začni žonglovať kaskádu a raz za čas hoď jednu loptičku tak, že preletí ponad nasledujúcu loptičku, nie popod. Pokračuj v žonglovaní kaskády a po chvíli znovu hoď jednu loptičku vrchom. Najprv skúšaj hádzať vrchom z tvojej silnejšej ruky do slabšej, potom zo slabšej do silnejšej.

Postupne skracuj prestávky medzi hodmi vrchom až kým nebudeš schopný hádzať tú istú loptičku zo strany na stranu ponad zvyšné dve celý čas. Môže ti pomôcť, ak bude vrchná loptička inej farby, ako zvyšné dve.

Videá

Návod od expertvillage:

Tenis s piatimi loptičkami:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *