Flash

Flash s 3 loptičkamiNáročnosť: 3/10 (pri kaskáde s 3 loptičkami)

Flash je, keď loptičky rýchlo po sebe vyhodíš do väčšej výšky ako zvyčajne a preto všetky loptičky ostanú nachvíľu vo vzduchu. Inak povedané, nachvíľu máš obidve ruky prázdne.

Flash nie je trik v pravom slova zmysle. Triky sú napríklad kaskáda, tenis, továreň... Flash je však prvok, ktorý môžeš zakomponovať do žonglovania niektorých trikov. Stačí pri žonglovaní triku urobiť niekoľko vysokých hodov tesne po sebe.

Flash - kaskáda, žonglovanie

Flash počas žonglovania kaskády

Pri kaskáde

Jeden flash počas žonglovania kaskády vyzerá takto (napravo):

Žongluješ obyčajnú (nízku) kaskádu a potom urobíš tri po sebe idúce vysoké hody. Loptičky pochytáš a pokračuješ v kaskáde.

Ak ti to zo začiatku nepôjde, skús si nacvičiť jeden flash izolovane. Teda začneš s dvoma loptičkami v PR, jednou v ĽR a striedavo ich vyhodíš: pravá, ľavá, pravá. Potom pochytáš. Dôležité však je, aby si poslednú loptičku vyhodil(a) ešte predtým, ako chytíš prvú. Toto sa dá dosiahnuť iba ak loptičky vyhodíš dostatočne vysoko a prestávky medzi vysokými hodmi sú krátke (hádžeš s vysokou frekvenciou).

Keď zvládneš jeden flash izolovane, skús ho zakomponovať do kaskády ako je to ukázané napravo. Tiež môžeš skúsiť tlesknúť zatiaľ, čo sú loptičky vo vzduchu. Aby si na tlesknutie mal dosť času, donúti ťa to hádzať ešte vyššie. Takýto flash s tlesknutím je veľmi dobrá príprava na žonglovanie s 5 loptičkami.

Flash sa dá robiť aj bez prestávky, je to však oveľa ťažšie:

Flash s 3 loptičkami

Nepretržitý flash

Flash pri iných trikoch

Ako som spomínal, flash nie je trik sám o sebe, ale dá sa zakomponovať do rôznych trikov a nie len kaskády. Takto napríklad vyzerá nepretržitý flash pri fontáne so 4 loptičkami, kaskáde s 5 loptičkami a sprche s 3 loptičkami.

žonglovanie so 4 loptičkami - flash žonglovanie s 5 loptičkami - flash

flash pri sprche s 3 poltičkami

Druhý význam slova flash

Pre ujasnenie: slovo flash má ešte jeden význam, ktorý nesúvisí s týmto článkom. Výraz flash sa používa tiež na označenie "vyhodenia a chytenia každej loptičky raz". Takže ak napríklad chceš žonglovať fontánu so 4 loptičkami musíš sa najprv naučiť urobiť flash (v tomto druhom význame) - všetky štyri raz vyhodiť a raz chytiť:

Fontána - jeden flash

...až potom začneš pridávať ďalšie hody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *